Kraśnik – przegląd aktualności
Co wydarzyło się w zeszłym tygodniu?
Miesiąc czerwiec zbliża się do końca, warto więc przyjrzeć się ostatnim wydarzeniom, jakie miały miejsce w Kraśniku oraz w okolicach. Na podsumowanie wydarzeń zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcieliby przypomnieć sobie to, co w ostatnich dniach było dla nas wszystkich najważniejsze, a także tych, którzy nie mieli czasu aby na bieżąco śledzić newsów.
Rodzinny Piknik Europejski nad Zalewem
W niedzielę 26 czerwca miał miejsce Rodzinny Piknik Europejski nad Zalewem Kraśnickim. Organizatorzy zadbali o to, aby nie zabrakło atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Event ten mógł się odbyć dzięki dofinansowaniu, pochodzącym ze środków województwa lubelskiego. Dla władz była to znakomita okazja, aby pokazać, co udało się zrealizować dotychczas w naszym mieście, a także co oczekuje na swoją realizację. Przedstawionych zostało blisko 140 projektów, które łącznie opiewały na kwotę 270 mln zł. Chodzi tu o cały szereg różnych inwestycji. Ma to na celu między innymi zachęcić przedsiębiorców do prowadzenia biznesu właśnie w naszym mieście i w regionie. W ramach wydarzenia nie zabrakło zabaw dla dzieci, dmuchańców, waty cukrowej pokazu pierwszej pomocy, czy występów teatralnych. A wszystko to okraszone muzyką, przy której wszyscy doskonale i się bawili.
Oddaj krew 2 lipca
Honorowi dawcy krwi zapowiadają, że dnia 2 lipca w sobotę przy markecie Carrefour przy ulicy Słowackiego 72 w Kraśniku pojawi się krwiobus, w którym każdy chętny będzie mógł oddać krew. Zachęcamy do włączenia się w akcję. Krew niejednokrotnie ratuje zdrowie i życie osób chorych i poszkodowanych w wypadkach. Nie zawsze jest tak, że dany szpital posiada zapasy krwi. Często muszą być one transportowane z innych placówek. Krew jest więc towarem, którego cały czas brakuje i który non stop jest potrzebny.
Rocznica walki o kościół
23 czerwca odbyły się obchody 63 rocznicy walki o kościół w Kraśniku Fabrycznym. W 1959 roku władze RPLu stanowczo sprzeciwiamy się budowaniu kościołów wszędzie tam, gdzie zakładano budowę miast robotniczych. Miasta takie miały być w pełni świeckie, pozbawione miejsc kultu. Mieszkańcy Kraśnika, wówczas w większości katolicy nie poddali się jednak i zaczęli walczyć o swój kościół. Okazało się, że przeciwstawili się władzy w sposób skuteczny, a świątynia służy im do dziś.
Po więcej aktualności z naszego regionu zapraszamy tutaj.